O firmie

Lactelle sp. z o.o. jest producentem wysokiej jakości wyrobów mlecznych w proszku. Firma prowadzi działalność na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, gdzie od lat hodowla krów jest jedną z najważniejszych gałęzi rolnictwa.

W swojej ofercie firma posiada szeroką gamę produktów, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego mleka w proszku odtłuszczonego i pełnego. Chcąc sprostać oczekiwaniom przemysłu spożywczego oraz korzystając z najnowszych technologii nieustannie tworzy nowe, innowacyjne produkty mleczne w proszku dedykowane różnym segmentom przemysłu spożywczego np. produkcji lodów, czekolad, pieczywa, ciast, słodyczy, koncentratów spożywczych itp.

Jednakże zakres działalności na tym się nie kończy. Przedsiębiorstwo zajmuje się również handlem standardowymi produktami mlecznymi, takimi jak mleko w proszku pełne i odtłuszczone, koncentraty białek serwatkowych (WPC), koncentraty białek mlecznych (MPC), maślanka, serwatka, utwardzony tłuszcz mleczny (AMF) itp.

Lactelle posiada nowoczesną linię technologiczną wyposażoną w linię pakującą oraz własne laboratorium do badania surowców i wyrobów.